Skip to content

POZNAJ NAS

gofry bez jajka

Początki myEgg

Nasza historia zaczyna się w 2019 roku od spotkania czterech kumpli ze studiów, którzy chociaż różnili się zainteresowaniami biznesowymi, zdecydowali się wspólnie zdziałać coś ciekawego.

Zainspirowani wzrostem popularności żywności roślinnej oraz jej korzyściami dla zdrowia i planety rozpoczęliśmy pracę nad innowacyjnym produktem, który zrewolucjonizowałby polski rynek. Efektem wielu godzin burz mózgów i dogłębnych analiz była decyzja o stworzeniu myEgg – roślinnego zamiennika jajka kurzego w formie płynnej.

Michał Piosik

“Chcieliśmy stworzyć smaczny produkt, który jak najlepiej zastąpi jajo kurze, nie tylko w diecie wegan i wegetarian”

~ Michał  “Misza” Piosik, co-founder myEgg

Gdy zaczynaliśmy, na rynku jeszcze niewiele się działo w kwestii substytutów jaj. Od 2019 roku pracowaliśmy nad produktem, który spełniłby nasze oczekiwania. W tym celu przeanalizowaliśmy właściwości wielu składników i przeprowadziliśmy niezliczoną ilość prób różnych receptur. W czasie 3 lat intensywnej pracy mieliśmy fale wzlotów i upadków, które przyczyniły się do utworzenia wymarzonego, finalnego produktu – myEgg.

Arek Kleszcz

“Mieliśmy ambitny cel stworzenia produktu o szerokim zastosowaniu, którego smak skusi każdego oraz który będzie miał wysoką zawartość pełnowartościowego białka”

~ Arek Kleszcz, CEO myEgg

Chcemy stworzyć stabilną firmę, oferującą różnorodne, pełnowartościowe produkty pozytywnie wpływające na środowisko. Marzy nam się szerokie portfolio zawierające szereg produktów, które w tradycyjnej recepturze wykorzystują jaja kurze.

Wyróżnienia

W 2022 roku myEgg został laureatem raportu Startupy Pozytywnego Wpływu. Ekosystem zmiany„.  

Na konferencji Plant-Powered Perspectives 2022 organizowanej przez RoślinnieJemy w konkursie Plant-Powered Pitching myEgg zajął II miejsce.

W 2 edycji programu ING dla startupów i naukowców kapituła przyznała wyróżnienie dla myEgg za roślinny zamiennik jaja kurzego.

Nasza wizja

Wierzymy, że nasze codzienne wybory żywieniowe mogą mieć wpływ na emisję gazów cieplarnianych i stopień degradacji środowiska. Włączenie do diety produktów roślinnych przy równoznacznym ograniczeniu wyrobów odzwierzęcych przyczynia się do poprawy warunków życia dla nas oraz przyszłych pokoleń. Zamiennik jajka myEgg to rozwiązanie, które pomoże Ci częściej spożywać roślinne posiłki.

Social Media

Zobacz jak tworzymy roślinną rewolucję

Współpraca

Interesuje Cię współpraca z myEgg?